Fotki baj Hypia02

Awatar użytkownika
hypia02

Fotki baj Hypia02

Postautor: hypia02 » 04 sie 2013, 19:37

[center]Witajcie ! :)[/center]

[center]Właśnie stoję w porcie w Holandii, niedaleko Rotterdamu. Czekam na transport to Anglii, niestety trochę poczekam. Kolega z Mana obok okazał się być Polakiem więc oczekiwania na statek upłyną szybko. Ja wyciągnąłem grilla, a on piwka. Przepisu jak zrobić kiełbaskę z grilla nie będę dawał bo chyba każdy wie :D A jak zrobić piwo? Pójść do sklepu i kupić :P Przyznam, że czas minął szybko i przyjemnie. Z tego miejsca chciałem go pozdrowić jeśli to czyta :)[/center]

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

[center]Obrazek[/center]

[center]Zapraszam do oceniania ! [/center]

[center]
Dej no to piwo, bo strasznie mnie suszy....
Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
hypia02

Re: Fotki baj Hypia02

Postautor: hypia02 » 05 sie 2013, 0:39

[center]Nowa fotka :) Podoba się ? :P[/center]

[center]Obrazek [/center][/center]
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
marcinek12232
Administrator
Administrator

Postautor: marcinek12232 » 05 sie 2013, 11:25

To twoje Iveco jest zajebi** szczególnie ta fota

Obrazek

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 05 sie 2013, 15:58

A skąd ją masz ? Bo tutaj jej nie wrzucałem :P Cieszy mnie to bardzo, że ci się podoba :)
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Vacek
Kontaktowanie:

Postautor: Vacek » 07 sie 2013, 15:12

No no ciężarówka robi wrażenie:-) Znakomity skin.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 09 sie 2013, 18:05

Witajcie ponownie :-)

Dzięki za miłe komentarze, to motywuję. :-)

Samochód:Iveco Hi Way
Moc ciągnika:460KM
Jaki towar?:Groszek
Ciężar:15 ton
Z:Praga
Do:Brno
Ilość kilometrów:179km
Spalone paliwo:90,1 ON

Przed nami krótki kursik z Pragi do Brna, ale będzie też pauza 9h. Bo czasu nam braknie. Właśnie czekam załadowany na papiery, popijam sobie kawkę i delektuję się piękną pogodą.
Obrazek

Po prawie dwugodzinnym oczekiwaniu na papiery, wreszcie możemy ruszyć w trasę. Właśnie wyjeżdżamy z Pragi, słońce już powoli zachodzi.
Obrazek

Wpadliśmy na autostradę i zamykamy licznik :-D Tempomat włączony i można jechać. Szukamy parkingu, bo kończy się już nam czas pracy i trzeba odpocząć po całym dniu pracy.
Obrazek

Właśnie stoimy na dzikusie, późna godzina, a miejsca jeszcze sporo, obok nas stoi knedliczek w Scanii więc za bardzo nie pogadamy. Przygotowałem sobie papiery, zrobiłem kolację, pewnie jesteście ciekawi co i czy podam przepis, ale mówię, że przepisu nie będzie. Zakupiłem sobie w markecie gotowe skrzydełka w panierce. Potem posiedziałem na dworze, trochę pokręciłem się po parkingu, umyłem się i poszedłem spać bo rano trzeba wstać i gonić na rozładunek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wstałem rano, a przebudzenie poszedłem obmyć twarz. Potem zaparzyłem sobie kawę i zacząłem robić śniadanie. Na śniadanie zjadłem.... płatki z mlekiem, jakoś naszła mnie na nie ochota, a po drugie chciałem zjeść coś lekkiego. Daleko już nie mamy, więc szybko nie zgłodnieje. Zjadłem i umyłem naczynia, obszedłem samochód, w celu sprawdzenia czy nic się nie popsuło, lub ktoś sobie czegoś nie przywłaszczył np. paliwa. Na szczęście wszystko było okej, więc można było ruszać w trasę. Nabijemy powietrze i lecimy.
Obrazek
Obrazek

Chyba zgodzicie się ze mną, że poranki są piękne. Daje po oczach, więc trzeba sięgnąć po okularki. Pogoda szykuję w miarę ładna, mam nadzieję, że nie będzie wielkiego upału, na dany moment jest 16 stopni. Klimatyzacja jest, ale niestety nie posiadam postojowej, trzeba chyba się uśmiechnąć ładnie do szefa, żeby taką mi zamontował :-D
Obrazek

Już prawie jesteśmy na miejscu, właśnie zjeżdżamy z autostrady i kierujemy się do Brna, trochę wyjechać nie mogę bo ruch się robi.
Obrazek

Ostatnie skrzyżowanie świetlne i następny skręt będzie do firmy. Dodam, że ta krzyżówka to malutkie wyzwanie dla kierowcy, żeby nie najechać na krawężnik, ale dla mnie to nie problem, nie takie rzeczy się robiło :-D
Obrazek

Właśnie stoimy pod rampą i nas rozładowują. Nie ma innej ciężarówki do rozładunku więc powinno pójść szybko. Potem jadę szukać znów parkingu i czekać na kolejne rozkazy, bo na dany moment to nie wiem nic, może będę miał już wolne? Wątpię, ale zobaczymy. Czas się pożegnać z wami do następnej relacji z moich przygód, na drogach. Możliwe, że niedługo zacznę odwiedzać inne kraje, zobaczymy. Zapraszam do oceniania i komentowania :-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bajo!
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Vacek
Kontaktowanie:

Postautor: Vacek » 10 sie 2013, 18:28

Haah no bardzo fajna relacja :D Można się wciągnąć :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 14 sie 2013, 17:13

[center]Foteczka zrobiona z nudów, podoba się wam taki styl zdjęcia ? :P[/center]

[center]Obrazek [/center]
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Vacek
Kontaktowanie:

Postautor: Vacek » 15 sie 2013, 13:11

Fajne fajne :) Fajnie by wyglądało z R700 :D
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej10a

Postautor: andrzej10a » 15 sie 2013, 14:11

Noo fajne, fajne :-)

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 20 sie 2013, 17:46

[center]Witajcie :-)

Przed wami moje relacja z mojej pierwszej wyprawy do Skandynawii. To była trudna dla mnie trasa, bardzo stresująca, ale za to zobaczyłem piękne widoki. Wracając do stresu to muszę przyznać, że był spory. Wyprawa w rejony gdzie nigdy się nie było, styczność z kompletnie nieznaną kulturą, brak znajomości języka na szczęście okazało się, że mój angielski wystarczył. Ja lubię wyzwania i mu podołałem, nigdzie się nie zgubiłem oraz co najważniejsze wróciłem, a ja za kierownicą mam motto "Ile wyjazdów, tyle powrotów". Koniec tego gadania czas na działanie, więc zapraszam do oglądania i oceniania.

Dziękuję za komentarze i miłe słowa oraz krytykę, to pomaga i zachęca do tworzenia kolejnych relacji :-)

Samochód:Iveco Hi Way
Moc ciągnika:460KM
Jaki towar?:Elektronika
Ciężar:15 ton
Z:Poznań
Do:Stockholm
Ilość kilometrów:1,246km
Spalone paliwo:558,7 ON

Mamy załadunek w Poznaniu, ładują nas sprzętem elektronicznym, więc trzeba będzie bardziej uważać na drodze, w szczególności na dziury, a w naszym kraju jest ich sporo tylko żeby ktoś nie powiedział, że jedziemy pod wpływem :-D
Obrazek

Załadunek poszedł w miarę gładko, szybko się uwinęli chłopaki, chwała im za to. Dostaliśmy papiery, więc można ruszać, przeżegnać się i w drogę.
Obrazek

Wjeżdżamy na autostradę, więc będzie można teraz zacząć w miarę komfortowo podróżować, już nie będę musiał jeździć wężykiem.
Obrazek

No i nasze ukochane bramki, za kawałek przejechania autostradą musimy płacić astronomiczne kwoty, ale trzeba nie ma innej opcji.
Obrazek

Koledzy jacyś tacy niedzielni, a ja nie lubię niedzieli. Kierunek, lewy pas i noga do oporu w gaz do odcięcia, szkoda czasu jechać za nimi. Im szybciej dojadę, tym szybciej wrócę, droga równa, można sobie pozwolić :-P
Obrazek

Właśnie mijamy granicę z Niemcami, czas pożegnać się z Polską, przed chwilą miałem ją dość, ale już za nią tęsknie, prędko do niej nie zawitamy. Ach ten mój patriotyzm daję o sobie znać.
Obrazek

Niemcy minęły nam szybko, nie wrzucę z nich żadnych fotek, bo to nudny kraj, autostrada, krowa, autostrada itd. Właśnie będziemy wjeżdżać na prom, tabletki przygotowane :-D
Obrazek

Wjechaliśmy, jesteśmy pierwsi, oprócz nas nie ma jeszcze nikogo. Podróż nie będzie długa, bo ledwie 2 godziny, ten czas wykorzystam na odpoczynek, a w szczególności na sen.
Obrazek

Wyjechaliśmy już z promu, jesteśmy na granicy, ja się na chwilę zatrzymałem bo zobaczyłem, że sklep jest otwarty, skoczyłem po chleb bo za mało kupiłem i zaczął się już kończyć. Nie znając języka, jakoś dogadałem się z bardzo miłą Panią, która sprzedawała.
Obrazek

Przywitały mnie bardzo ładne widoki, ostatnio sporo jeździłem bo Niemczech, a tam z ładnymi krajobrazami ciężko. A tutaj całkiem przyjemnie. I like it.
Obrazek

Kolejny przykład jakie widoki czekają nas w Szwecji. Piękny most oraz krajobraz, coś czuję, że jeszcze piękniej by tu było o wschodzie słońca. Aż chce się "paczeć"
Obrazek
Obrazek

Zjeżdżamy na stację paliw, bo musimy zatankować, do pełna oczywiście, bo wskazówka już blisko była na zero. Ceny nie ma rewelacyjnej, ale jak chce się jeździć to trzeba lać. Zresztą mi to rybka, ja za to nie płacę tylko szefostwo, ale staram się im jakoś pomóc, więc bardzo cisnę wskazówki obrotomierza na czerwone pole, chociaż od czasu do czasu zdarzy się skok w bok :-D Przy okazji dodam, że moje Iveco ma automat, na autostradzie bardzo ładnie reaguje i przy rozpędzaniu. Ale często się zdarza, że przy wjeżdżaniu pod górkę mamy inne zdanie, wg mnie za późno redukuję, powinien mu wcześniej zmniejszyć bieg, zbyt ekologiczny jest ten automat dla mnie. Jak nie zredukuję to muszę samemu to uczynić bo lubię słyszeć świst turbiny.
Obrazek

I ruszamy dalej.... o 50 metrów. Bo czas na pauzę i odpoczynek. Sporo zrobiliśmy kilometrów, więc możemy sobie pozwolić na dłuższą pauzę, czas nas już nie goni. Na kolacje postanowiłem zrobić sobie spaghetti. Jest już prawie 22, ale co mi tam, mam ochotę zjeść coś dobrego i smacznego. Przepis? Już podaję makaron typu spaghetti ( ja niestety nie posiadam, mam zwykły ale taki też może być ), ser i tarkę ( też tego nie posiadam, mam ale w plasterkach, a nie w kawałku, więc go drobno posiekam na kawałki i będzie dobrze), sos boloński marki nieznanej, oraz mięso mielone ( mi takie najlepiej smakuje do spaghetti ). Mięso smażymy, makaron gotujemy, sos przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu. Potem do gotowego już mięsa, wlewamy gotowy sos oraz ja dodaję jeszcze zwykłego pomidora dla smaku. Wszystko ze sobą gotujemy ok 3 min aby się zżyło. Wykładamy makaron na talerz, polewamy sosem z mięsem i posypujemy serem. Smacznego ! Ja się już najadłem poszedłem się umyć na stację i poszedłem spać, bo jutro też jest dzień pracy.
Obrazek

Koniec części pierwszej, druga część z relacji pojawi się gdzieś za ok tydzień bo wyjeżdżam na wakacje i nie będę miał jak tego wrzucić.

Zapraszam do komentowania i oceniania!
Kliknij na zdjęcie, aby je zobaczyć w pełnym rozmiarze !
Mam nadzieję, że się podobało.

Bajo![/center]
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
Vacek
Kontaktowanie:

Postautor: Vacek » 20 sie 2013, 18:54

No no, stare barwy EU-TRANS'u na naczepce? :D Fajne, jak zawsze :) Ile Cię Iveczko kosztowało?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 20 sie 2013, 19:50

Iveco jeszcze w starym malowaniu, dzisiaj dopiero premierę miało nowe :) Iveco nic mnie nie kosztowało, bo jest nie moja, a firmy :D
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
hypia02

Postautor: hypia02 » 02 wrz 2013, 17:54

[center]Witajcie :-)

Zapraszam do drugiej części relacji, której nie zdążyłem wrzucić z powodu urlopu. Mam nadzieję, że się wam spodoba.

Rano wstałem, dosyć długo pospałem, odpocząłem i jestem gotowy do jazdy. Zjadłem śniadanie, wypiłem kawkę, popatrzyłem na mapę i zaplanowałem trasę (chociaż mam nawigację, ale jej nie wolno ufać na 100%, już nie jednego wprowadziła w pole i do dosłownie). Maszynę odpaliłem, nabiłem powietrze i można ruszać.
Obrazek

Piękny widoczek, jaram się całą Skandynawią, jest tu naprawdę pięknie. Mam nadzieję, że obok nie ma żadnych brzóz, bo może być niebezpiecznie :-D
Obrazek

Kolejny przykład co nas czeka na Skandynawii, ładny most z podjazdem, ale wcale nie takim łatwym. Iveco sobie poradziło, ale rewelacji nie było. Ogólnie ten motor nie jest wybitnie mocy, jestem średnio zadowolony z niego, znam słabsze, które są mocniejsze.
Obrazek

A tutaj macie przykład ciekawego rozwiązania, po przeciwnej stronie dwa pasy, mu jeden, za chwilę jest już na odwrót, my dwa oni jeden. Pomysł bardzo ciekawy i dobry, spodobał mi się. Tutaj lecimy w jednym tempie z resztą, a potem wyprzedzamy tych co się wleką. Ale trzeba uważać na policję bo mandaty są tutaj strasznie wysokie.
Obrazek

I kręcimy w prawo, kolejny podjazd, ten automat za późno redukuję.
Obrazek

Czerwony asfalt, aż mi się Ukraina przypomniała, kiedyś jak jeszcze tam jeździłem, sporo było takich dróg, ale obecnie to już nie wiem, bo dawno tam nie byłem. Ten asfalt ma jedną straszną wadę, w nocy nic na nim nie widać i trzeba uważać.
Obrazek

Stanąłem na stacji benzynowej, gdyż musimy zrobić pauzę 45 minut. Czas coś zjeść i napić się kawki. Trzeba ugotować obiad, ale jakiś szybki, nie ma czasu na wielkie gotowanie. Co by tu zjeść? Hmmmmm.... Wiem! Dzisiaj na obiad będzie spaghetti ale carbonara, które też ubóstwiam. Przepis? Już wam daję. Potrzebne nam będzie makaron, obojętne jaki, jak mam typu świderki, do tego boczek, który też mam, gdyż zakupiłem go w markecie, 2 żółtka, pieprz, sól, średniej wielkości cebula i śmietana 30%. Makaron gotujemy, na patelnię wrzucamy boczek o cebulkę i podsmażamy, doprawiamy solą i pieprzem. Potem ugotowany makaron wrzucamy na patelnię i dodajemy dwa żółtka, gasimy gaz i wszystko mieszamy. Kładziemy na talerz (można dodać ser typu parmezan lub coś zielonego, ale ja obecnie nic takiego nie posiadam) i możemy konsumować. Smacznego !.
Obrazek

I kolejny podjazd pod górkę, zmuszamy silnik Iveco do maksymalnego wysiłku, dawaj, dawaj !
Obrazek

Już jesteśmy prawie na miejscu, ale niestety dopadł nas malutki korek, tego się spodziewałem. Nie ma co się martwić już jest blisko, a i czasu jazdy mamy jeszcze sporo, więc luzik, bez nerwów.
Obrazek

Stoimy na światełkach, coś tam w oddali budują, chyba jakieś bloki, ale nie wiem co to może być, pożyjemy, zobaczymy. Do firmy mamy 2 km, według nawigacji.
Obrazek

Jesteśmy na miejscu, zaparkowałem przy drodze, gdyż nie było gdzie indziej, zakazu też nie było i poszedłem się zameldować. Dobrze, że w biurze znali angielski więc poszło gładko z dogadaniem. Nie muszę czekać, rozładują mnie od ręki, też dobrze, bo nie będę musiał stać tutaj na drodze i czekać.
Obrazek

Drzwi otworzone i cofamy, ledwo zdążyłem stanąć, a już wózkowy podjechał i wziął się za robotę, pół godziny i jestem pustym, bardzo lubię i szanuję takie firmy, szybko i gładko. Teraz jadę na parking i czekam na kolejne rozkazy szefostwa. Zobaczymy czy będziemy dzisiaj już odpoczywać czy jednak dale musimy pracować.
Obrazek

Mam nadzieję, że się podobało. Zapraszam do komentowania i oceniania.

Bajo![/center]
[center]

Obrazek [/center]

Awatar użytkownika
M4ni3x

Postautor: M4ni3x » 02 wrz 2013, 23:14

Jak zwykle rewelacyjna relacja, jak się zacznie to miodzio się czyta już całość. Nie da rady przerwać w połowie :D
Zapraszam do oceniania:
topics7/ets2-w-obiektywie-by-m4ni3x-vt4158.htm#17607
Jeśli pomogłem piwko było by mile widziane :)

Wróć do „Screeny z ETS/ETS2”